top of page

Sıkça Sorulan Sorular

Frequently Asked Questions (FAQ)

Dil eğitimi için yaş engeli var mı?

8-16 yaş arası öğrenciler yalnızca yaz ayları içerisinde gerçekleştirilen yaz okulu programlarına katılabilirler. 16 yaşını doldurmuş her birey ise yaş farkı gözetmeksizin yetişkin dil kurslarına katılabilirler.


Dil okuluna katılabilmem için seviyem ne olmalı?​

Başlangıçtan (Beginner) ileri düzeye (Advanced) kadar her seviyeden öğrenci dil okullarına kabul edilmektedir. Genel İngilizce programları hariç sınavlara hazırlık, akademik İngilizce gibi özel programlarda belirli bir minimum seviye istenmektedir. Örnek verecek olursak, IELTS sinavina hazirlanan bir ögrencinin, IELTS kursundan fayda saglayabilmesi icin minimum ORTA Düzeyde (Intermediate) Ingilizce bilmesi gerekmektedir.

Dil okulum sona erdiğinde sertifika alacak mıyım?​

Dil okulları eğitiminiz bittikten sonra, tamamlamış olduğunuz seviyeye istinaden uluslararası geçerliliği olan sertifikanızı size sunmaktadır.

 

İngilizcem başlangıç seviyesinde, dersleri nasıl anlayacağım?

Dil okullarındaki öğretmenler profesyonel anlamda eğitim almış ve İngilizceyi yabancı dil olarak öğretme konusunda uluslararası sertifikalara sahiptirler. Başlangıç seviyesinde İngilizce bilen öğrencilere bile modern eğitim tekniği ile İngilizce öğretebilirler. Tabi gitmeden önce hiçbir İngilizce bilginiz yoksa ‘merhaba, nasılsın?, nasıl gidebilirim?’ gibi cümleleri kuramıyorsanız ilk başta Türkiye’de 2 aylık bir eğitim almanızı öneririz.

 

Vizesiz eğitim alabileceğim ülke var mı?

​Türk Pasaportu hamilleri, eger yeşil pasaport sahibi ise  Avrupa ülkelerinde 90 güne kadar vizesiz eğitim alabilmektedir. Bunun haricinde diğer tüm ülkeler yeşil veya normal pasaportlarda vize istemektedir.

 

Hangi ülkelerde çalışma izni bulunmakta?

İrlanda Cumhuriyeti ve Avustralya’da 6 ay ve üzeri eğitim alacak öğrenciler için haftalık 20 saat part-time çalışma izni vardır. Amerika, İngiltere ve Kanada ise sadece üniversite öğrencilerine belirli şartlar altında çalışma izni vermektedir.

 

Yanımda ne kadar cep harçlığı götürmeliyim?

Her şehirde yaşam masrafları değişiklik gösterir. Ulaşım, yeme-içme ve kişisel giderlerinizi göz önünde bulundurarak aylık cep harçlığınızı ayarlamanız gerekir. Örneğin İngiltere için şehre göre aylık 500-700 GBP aralığı harçlık öneririz. Amerika için şehre göre değişmekle birlikte aylık 800-1000 USD harçlık öneririz. Öğrencinin harcama alışkanlıkları da cep harçlığı miktarını etkiler. Nakit paranın yanı sıra mutlaka kredi kartı götürmenizi de tavsiye ederiz.

 

Kredi kartımı yurtdışında kullanabilir miyim?

Kredi kartlarınızı yurtdışında rahatlıkla ve güvenle kullanabilirsiniz. Tabi gitmeden önce mutlaka kartınızı yurtdışına açtırmanız gerekmektedir. Bunun için bankanızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Ailem bana nasıl para gönderebilir?​

Bulunduğunuz ülkeye göre aileniz o ülkenin bir bankasında açacağınız hesaba yurtdışı para transferi, western union, moneygram gibi transfer yöntemleriyle size ihtiyaç halinde para gönderebilir.

 

Yurtdışına gittikten sonra sizinle iletişim halinde olabilir miyim?

Sortie Danismanlari hali hazirda Londra'da bulundugundan,yurtdışına gittikten sonra her türlü istek ve sorunuz için danışmanınızla dogrudan iletişim halinde olabilirsiniz. Danışmanınız da belirli aralıklar sizinle iletişime geçerek ilerleme sürecinizi, istek ve sorularınızı cevaplayacaktır. Eğitiminizi tamamlayıp Türkiye’ye dönüş yapana kadar danışmanınız sizinle iletişimi kesmeyecektir.

Dil Okulu Fiyatlarini Etkileyen Faktörler

Diğer Sorularınız için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Mesajınız için Teşekkür Ederiz.

bottom of page